  • ATF1508ASL-20QC160
ATF1508ASL-20QC160
advertisement
Manufacturer No:
ATF1508ASL-20QC160
HK JDW NO:
69-ATF1508ASL-20QC160
Description:
0.65mm PMIC 160 Pin 5V PQFP
Purchasing and Inquiry
ATF1508ASL-20QC160 Overview
128 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.It is embedded in the PQFP package.It is equipped with 96I/O ports.Devices are programmed with terminations of [0].As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.It is powered from a supply voltage of 5V.The part is included in Programmable Logic Devices.In this chip, the 160pins are programmed.As a building block for digital circuits, there are 3000gates.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].It is recommended that data be stored in [0].Surface Mountis the mounting point of this electronic part.The pins are [0].This device operates at a voltage of 5.25Vas its maximum supply voltage.With a minimal supply voltage of [0], it operates.In total, there are 96programmable I/Os.Ideally, the operating temperature should be greater than 0°C.Temperatures should not exceed 70°C.It is recommended that the maximum frequency is less than 0.Programmable logic types are divided into EE PLD.
ATF1508ASL-20QC160 Features
PQFP package
96 I/Os
160 pin count
160 pins
ATF1508ASL-20QC160 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1508ASL-20QC160 CPLDs applications.
  • INTERRUPT SYSTEM
  • LED Lighting systems
  • Page register
  • Reset swapping
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • Software-driven hardware configuration
  • Power automation
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • USB Bus
Step5Bar-code shipping tag
ATF1508ASL-20QC160
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Propagation Delay
    20 ns
  • Frequency (Max)
    41.7MHz
  • Height Seated (Max)
    4.1mm
  • Length
    28mm
  • Width
    28mm