  • ATF1504ASL-25AI100
ATF1504ASL-25AI100
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504ASL-25AI100
HK JDW NO:
69-ATF1504ASL-25AI100
Package:
TQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm PMIC 100 Pin 5V TQFP
Purchasing and Inquiry
ATF1504ASL-25AI100 Overview
The mobile phone network has 64 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).It is contained in package [0].In this case, there are 64 I/Os programmed.The device is programmed with 100 terminations.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.It is powered by a voltage of 5V volts.There is a part included in Programmable Logic Devices.The chip is programmed with 100 pins.When using this device, YEScan also be found.As a building block for digital circuits, there are 1500gates.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].In this case, EEPROMwill be used to store the data.A Surface Mountis mounted on this electronic component.There are 100 pins embedded in the device.It operates with the maximal supply voltage of 5.5V.A minimum supply voltage of 4.5V is required for this device to operate.It is recommended that the operating temperature be higher than -40°C.It is recommended to keep the operating temperature below 85°C.4logic blocks (LABs) make up this circuit.The maximal frequency should be lower than 60MHz.A programmable logic type is classified as EE PLD.
ATF1504ASL-25AI100 Features
TQFP package
64 I/Os
100 pin count
100 pins
4 logic blocks (LABs)
ATF1504ASL-25AI100 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1504ASL-25AI100 CPLDs applications.
  • Boolean function generators
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Storage Cards and Storage Racks
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Pattern recognition
  • Custom state machines
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Power up sequencing
  • Portable digital devices
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504ASL-25AI100
  • Package / Case
    TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    YES
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Number of I/O
    64
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    25 ns
  • Turn On Delay Time
    25 ns
  • Frequency (Max)
    60MHz
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Number of Gates
    1500
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    4
  • Speed Grade
    25
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    64
  • JTAG BST
    YES
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.2mm