  • AT45D021-JI
AT45D021-JI
advertisement
Manufacturer No:
AT45D021-JI
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT45D021-JI
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
AT45D021-JI
Description:
Memory IC AT45D021
Step5Bar-code shipping tag
AT45D021-JI
  • Package / Case
    32-LCC (J-Lead)
  • Supplier Device Package
    32-PLCC (13.97x11.43)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TC
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2000
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Technology
    FLASH
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Base Part Number
    AT45D021
  • Memory Size
    2Mb 264Bytes x 1024 pages
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    10MHz