  • ASPI-0412FS-220M-T4
ASPI-0412FS-220M-T4
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0412FS-220M-T4
HK JDW NO:
5-ASPI-0412FS-220M-T4
Package:
Nonstandard
Description:
Fixed Inductors 22uH -30C +100C
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0412FS-220M-T4
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    ASPI-0412FS
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    490mA
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    936mOhm Max
  • Max DC Current
    460mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    4040-12M
  • Height
    1.1938mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm