  • ARV23A24
ARV23A24
advertisement
Manufacturer No:
ARV23A24
HK JDW NO:
590-ARV23A24
Datasheet:
ARV23A24
Purchasing and Inquiry
ARV23A24 Overview
ARV23A24 Features
Bulk package
General Purpose RF Type
ARV23A24 Applications
There are a lot of Panasonic Electric Works ARV23A24 RF Switches applications.
  • Digital transceiver front end switch
  • Dual-band applications
  • Tablets
  • IF switching
  • Antenna diversity switching
  • Mobile devices
  • Wireless Local Loop
  • Tuner modules
  • Wireless communications
  • Cellular/PCS Base Stations
Step5Bar-code shipping tag
ARV23A24
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ARV23A24.
    Module, SMA Connectors
  • Supplier Device Package
    Module
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Supply
    24V
  • Frequency
    18GHz
  • Test Frequency
    18GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Throw Configuration
    Reflective
  • Max Frequency
    18GHz
  • Frequency Range
    DC~18GHz
  • Insertion Loss
    0.7dB (max)
  • Coil Voltage (DC)
    24V
  • Isolation
    60dB (min)
  • Insertion Loss (dB)
    0.7 dB
  • RF Type
    General Purpose
  • Test Voltage
    500V