  • APXD6R3ARA221MH70G
APXD6R3ARA221MH70G
advertisement
Manufacturer No:
APXD6R3ARA221MH70G
HK JDW NO:
856-APXD6R3ARA221MH70G
Purchasing and Inquiry
APXD6R3ARA221MH70G Overview
3.02A @ 100kHz ripple current @ High Frequency is needed to power systems.The device has an ESR of 30mOhm.A stable operation requires an operating temperature of -55°C~125°C.
APXD6R3ARA221MH70G Features
3.02A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 30mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~125°C
APXD6R3ARA221MH70G Applications
There are a lot of United Chemi-Con APXD6R3ARA221MH70G applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
APXD6R3ARA221MH70G
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    NPCAP™-PXD
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.02A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm