  • APXA100ARA271MHC0G
APXA100ARA271MHC0G
advertisement
Manufacturer No:
APXA100ARA271MHC0G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-APXA100ARA271MHC0G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
270μF ±20% Radial, Can - SMD 0.472 12.00mm Tape & Reel (TR) 14mOhm NPCAP™-PXA Surface Mount Polymer General Purpose
Quantity:
In Stock : 245
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
APXA100ARA271MHC0G
  • Type
    Polymer
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    4.42A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.42A @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    NPCAP™-PXA
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%