  • APX803L20-29W5-7
APX803L20-29W5-7
advertisement
Manufacturer No:
APX803L20-29W5-7
HK JDW NO:
233-APX803L20-29W5-7
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
APX803L20-29W5-7
Description:
2.7V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 3177
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
APX803L20-29W5-7
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    5
  • Supply Voltage
    2.7V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.9V
  • Voltage - Threshold
    2.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    143ms Minimum
  • Length
    3mm