  • ANT-2.4-WRT-RPS
ANT-2.4-WRT-RPS
advertisement
Manufacturer No:
ANT-2.4-WRT-RPS
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-2.4-WRT-RPS
Package:
Datasheet:
ANT-2.4-WRT-RPS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT-2.4-WRT-RPS
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WRT
  • Feature
    Cable - 216mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
  • Frequency
    2.45GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    152.4mm
  • Bandwidth
    100MHz
  • Gain
    3.4dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz 2.5GHz
  • Height
    10.9982mm