  • TRABT1420P
TRABT1420P
advertisement
Manufacturer No:
TRABT1420P
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-TRABT1420P
Package:
Datasheet:
TRABT1420P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TRABT1420P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    Phantom®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Power - Max
    60W
  • Gain
    0dBi
  • Frequency Range
    142MHz~160MHz
  • Antenna Type
    Dome
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    VHF f < 300MHz
  • Frequency (Center/Band)
    151MHz
  • Height (Max)
    4.125 104.77mm