  • ANT-2.4-CW-RCTA-RP
ANT-2.4-CW-RCTA-RP
advertisement
Manufacturer No:
ANT-2.4-CW-RCTA-RP
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-2.4-CW-RCTA-RP
Package:
SMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT-2.4-CW-RCTA-RP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RCTA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Frequency
    2.4GHz
  • Gain
    2dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.483GHz
  • Antenna Type
    Whip, Tilt
  • VSWR
    1.9
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    124.0028mm
  • Length
    124mm