  • AFK107M2AP44VT-F
AFK107M2AP44VT-F
advertisement
Manufacturer No:
AFK107M2AP44VT-F
HK JDW NO:
192-AFK107M2AP44VT-F
Datasheet:
AFK107M2AP44VT-F
Description:
AFK_V 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
AFK107M2AP44VT-F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    170mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    594.75mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.681 17.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.374W 8.30mmx9.50mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AFK_V
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100μF