  • AEACAQ190012-S2400
AEACAQ190012-S2400
advertisement
Manufacturer No:
AEACAQ190012-S2400
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AEACAQ190012-S2400
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AEACAQ190012-S2400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Series
    AEAC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    ISM, Wi-Fi
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    5dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.483GHz
  • RF Family/Standard
    General ISM, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Height (Max)
    7.480 190.00mm