  • ANT-433-MHW-RPS-L
ANT-433-MHW-RPS-L
advertisement
Manufacturer No:
ANT-433-MHW-RPS-L
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-433-MHW-RPS-L
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-433-MHW-RPS-L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT-433-MHW-RPS-L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    MHW
  • Feature
    Cable - 4.6m
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Frequency
    433MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    4.572m
  • Bandwidth
    20MHz
  • Gain
    1.2dBi
  • Frequency Range
    413MHz~453MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Center-Fed Double
  • VSWR
    1.9
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Height
    145.0086mm
  • Length
    170.942mm
  • Width
    8.89mm