  • ACMP-Q2012-670-T
ACMP-Q2012-670-T
advertisement
Manufacturer No:
ACMP-Q2012-670-T
HK JDW NO:
5-ACMP-Q2012-670-T
Description:
CMC 67 0.4A 250M
Step5Bar-code shipping tag
ACMP-Q2012-670-T
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    ACMP-Q2012
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    250Ohm
  • Current Rating (Max)
    400mA
  • Impedance @ Frequency
    67 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Height (Max)
    0.055" (1.40mm)