  • ACMP-5025-501-T
ACMP-5025-501-T
advertisement
Manufacturer No:
ACMP-5025-501-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACMP-5025-501-T
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC 500 4A 2LN SMD
Step5Bar-code shipping tag
ACMP-5025-501-T
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Abracon LLC
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    ACMP-5025
  • Size / Dimension
    0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    19mOhm
  • Current Rating (Max)
    4A
  • Impedance @ Frequency
    500 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.098" (2.50mm)