  • AC0805JRNPO9BN180
AC0805JRNPO9BN180
advertisement
Manufacturer No:
AC0805JRNPO9BN180
HK JDW NO:
898-AC0805JRNPO9BN180
Datasheet:
AC0805JRNPO9BN180
Description:
AC 18pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2929
Step5Bar-code shipping tag
AC0805JRNPO9BN180
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    18pF
  • Height
    950μm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm