  • AC0603FRNPO9BN220
AC0603FRNPO9BN220
advertisement
Manufacturer No:
AC0603FRNPO9BN220
HK JDW NO:
898-AC0603FRNPO9BN220
Datasheet:
AC0603FRNPO9BN220
Description:
AC 22pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 14752
Step5Bar-code shipping tag
AC0603FRNPO9BN220
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    AC
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22pF
  • Height
    900μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm