  • AC0402BRNPO9BN2R7
AC0402BRNPO9BN2R7
advertisement
Manufacturer No:
AC0402BRNPO9BN2R7
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AC0402BRNPO9BN2R7
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AC0402BRNPO9BN2R7
Description:
AC 2.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 3732
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AC0402BRNPO9BN2R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AC
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.7pF
  • Height
    550μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm