  • ABW1500R
ABW1500R
advertisement
Manufacturer No:
ABW1500R
HK JDW NO:
4990-ABW1500R
Step5Bar-code shipping tag
ABW1500R
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ABW1500R .
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    40°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    300V