  • ABW1100R
ABW1100R
advertisement
Manufacturer No:
ABW1100R
Manufacturer:
AB Elektronic
HK JDW NO:
4990-ABW1100R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABW1100R
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ABW1100R .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    40°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    300V