  • AAT3218IGV-1.2-T1
AAT3218IGV-1.2-T1
advertisement
Manufacturer No:
AAT3218IGV-1.2-T1
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
HK JDW NO:
726-AAT3218IGV-1.2-T1
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
AAT3218IGV-1.2-T1
Description:
Fixed 0.95mm PMIC SOT-23-5
Quantity:
In Stock : 14778
Step5Bar-code shipping tag
AAT3218IGV-1.2-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Power Dissipation
    526mW
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Number of Outputs
    1
  • Output Voltage
    1.2V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Current
    150mA
  • Output Voltage 1
    1.2V
  • Min Input Voltage
    1.5V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    300mV
  • Input Bias Current
    70μA
  • Length
    2.85mm