  • AAT3218IJS-1.2-T1
AAT3218IJS-1.2-T1
advertisement
Manufacturer No:
AAT3218IJS-1.2-T1
HK JDW NO:
726-AAT3218IJS-1.2-T1
Package:
Datasheet:
AAT3218IJS-1.2-T1
Description:
Fixed 0.5mm PMIC
Quantity:
In Stock : 156222
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AAT3218IJS-1.2-T1
    Surface Mount
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Power Dissipation
    526mW
  • Terminal Form
    J BEND
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Output Voltage
    1.2V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    150mA
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation
    526W
  • Output Current
    150mA
  • Quiescent Current
    125μA
  • Output Voltage 1
    1.2V
  • Min Input Voltage
    1.5V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    300mV
  • Min Output Voltage
    1.2V
  • Input Bias Current
    70μA
  • Length
    2mm