  • A124M20X7RF5TAA
A124M20X7RF5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A124M20X7RF5TAA
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-A124M20X7RF5TAA
Package:
Axial
Datasheet:
A124M20X7RF5TAA
Description:
A 0.12μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A124M20X7RF5TAA
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.12μF
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    5.0038mm