  • A102J15C0GF5TAA
A102J15C0GF5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A102J15C0GF5TAA
HK JDW NO:
886-A102J15C0GF5TAA
Datasheet:
A102J15C0GF5TAA
Description:
A 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Quantity:
In Stock : 96650
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
A102J15C0GF5TAA
  • Mount
    Axial, PCB, Through Hole
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm