  • 979-015-010R031
979-015-010R031
advertisement
Manufacturer No:
979-015-010R031
Manufacturer:
NorComp
HK JDW NO:
551-979-015-010R031
Package:
015
Datasheet:
979-015-010R031
Description:
CONN BACKSHELL 15POS 180DEG GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
979-015-010R031
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Shielding
    Unshielded
  • Connector Support Type
    CONNECTOR ACCESSORY
  • Cable Type
    Round
  • Accessory Type
    Two Piece Backshell
  • Cable Exit
    180°
  • Hardware
    Assembly Hardware, Grommets
  • Height
    17mm
  • Length
    39.5mm
  • Width
    48.1mm