  • 96FD25-S1TB-PLG2
96FD25-S1TB-PLG2
advertisement
Manufacturer No:
96FD25-S1TB-PLG2
Manufacturer:
Advantech Corp
HK JDW NO:
18-96FD25-S1TB-PLG2
Package:
Datasheet:
Description:
SSD 1TB 2.5" SATA3 MLC 7MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
96FD25-S1TB-PLG2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    100.0mmx70.00mmx7.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SATA III
  • Voltage - Supply
    5V
  • Memory Size
    1TB
  • Memory Type
    FLASH - NAND (MLC)
  • Current - Max
    900mA