  • 96FD25-ST480-M53P
96FD25-ST480-M53P
advertisement
Manufacturer No:
96FD25-ST480-M53P
Manufacturer:
Advantech Corp
HK JDW NO:
18-96FD25-ST480-M53P
Package:
Datasheet:
Description:
SSD 480GB 2.5" TLC SATA III 5V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
96FD25-ST480-M53P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Form Factor
    2.5"
  • Speed - Read
    540MB/s
  • Speed - Write
    410MB/s
  • Weight
  • Mfr
    Advantech Corp
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C
  • Series
  • Size / Dimension
    100.45mm x 69.85mm x 7.00mm
  • Type
    SATA III
  • Voltage - Supply
    5V