  • 9250A-471-RC
9250A-471-RC
advertisement
Manufacturer No:
9250A-471-RC
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-9250A-471-RC
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15898
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9250A-471-RC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    565mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    470 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    565mA
  • Frequency - Self Resonant
    235MHz
  • Lead/Base Style
  • Current - Saturation
    565mA
  • Q Factor
    44
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    250mOhm
  • DC Current
    565mA
  • Diameter
    4.36mm
  • Length
    10.92mm