  • 893D226X0025E2TE3
893D226X0025E2TE3
advertisement
Manufacturer No:
893D226X0025E2TE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-893D226X0025E2TE3
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
893D226X0025E2TE3
Description:
22μF ±20% 700mOhm 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0055mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
893D226X0025E2TE3
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 893D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Fail Safe with Built-in Fuse
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0055mA
  • Ripple Current
    490mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height Seated (Max)
    0.170 4.32mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm