  • 80D681M250ME2DE3
80D681M250ME2DE3
advertisement
Manufacturer No:
80D681M250ME2DE3
HK JDW NO:
874-80D681M250ME2DE3
Datasheet:
80D681M250ME2DE3
Description:
80D 680μF Capacitor -10% +30% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
80D681M250ME2DE3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm