  • 715P2225800LA3
715P2225800LA3
advertisement
Manufacturer No:
715P2225800LA3
HK JDW NO:
192-715P2225800LA3
Package:
Radial
Datasheet:
715P2225800LA3
Purchasing and Inquiry
715P2225800LA3 Overview
Electrical devices have 0.886 22.50mm lead spacing.-55°C~85°C is the maximum temperature at which the device can operate.
715P2225800LA3 Features
715P2225800LA3 Applications
  • Global positioning systems
  • Filtering
  • RF Modules
  • Lighting
  • Audio/video equipment
  • Bypassing
  • VCO's
  • Matching networks
  • Blocking
  • Mobile communications
Step5Bar-code shipping tag
715P2225800LA3
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    Orange Drop® 715P
  • Size / Dimension
    0.339Diax1.122L 8.60mmx28.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 800
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    1800V 1.8kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    800V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.654 16.60mm