  • 70V3319S166BCG
70V3319S166BCG
advertisement
Manufacturer No:
70V3319S166BCG
HK JDW NO:
668-70V3319S166BCG
Package:
256-LBGA
Datasheet:
70V3319S166BCG
Description:
Memory IC IDT70V3319
Step5Bar-code shipping tag
70V3319S166BCG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    256-LBGA
  • Supplier Device Package
    256-CABGA (17x17)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Dual Port, Synchronous
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Base Part Number
    IDT70V3319
  • Memory Size
    4.5Mb 256K x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz