  • 6R3X14W104MV4T
6R3X14W104MV4T
advertisement
Manufacturer No:
6R3X14W104MV4T
HK JDW NO:
407-6R3X14W104MV4T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
6R3X14W104MV4T
Description:
X2Y® 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 22400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
6R3X14W104MV4T
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    X2Y®
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    889μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Height
    660μm
  • Thickness (Max)
    0.026 0.66mm