  • 695D335X0035F2T
695D335X0035F2T
advertisement
Manufacturer No:
695D335X0035F2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-695D335X0035F2T
Package:
2414 (6034 Metric)
Datasheet:
695D335X0035F2T
Description:
3.3μF ±20% 3.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 1.2μA Tape & Reel (TR) 2414 (6034 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
695D335X0035F2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2414 (6034 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 695D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.135W 6.00mmx3.43mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    1.2μA
  • Ripple Current
    190mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height Seated (Max)
    0.085 2.16mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    3.43mm