  • 695D225X0020B2T
695D225X0020B2T
advertisement
Manufacturer No:
695D225X0020B2T
HK JDW NO:
874-695D225X0020B2T
Package:
1905 (4713 Metric)
Datasheet:
695D225X0020B2T
Description:
2.2μF ±20% 11Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 500nA Tape & Reel (TR) 1905 (4713 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
695D225X0020B2T
  • Package / Case
    1905 (4713 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.050W 4.70mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    500nA
  • Ripple Current
    80mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height
    1.27mm
  • Height Seated (Max)
    0.065 1.65mm
  • Length
    4.7mm