  • 695D156X0010D2T
695D156X0010D2T
advertisement
Manufacturer No:
695D156X0010D2T
HK JDW NO:
874-695D156X0010D2T
Package:
1810 (4724 Metric)
Datasheet:
695D156X0010D2T
Description:
15μF ±20% 2.2Ohm 2-Termination 1.5μA Tape & Reel (TR) 1810 (4724 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
695D156X0010D2T
  • Package / Case
    1810 (4724 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TANTAMOUNT®, 695D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.095W 4.70mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    1.5μA
  • Ripple Current
    200mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • Length
    4.7mm
  • Width
    2.41mm