  • 695D106X0025F4T
695D106X0025F4T
advertisement
Manufacturer No:
695D106X0025F4T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-695D106X0025F4T
Package:
2414 (6034 Metric)
Datasheet:
695D106X0025F4T
Description:
10μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm Tape & Reel (TR) 2414 (6034 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
695D106X0025F4T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2414 (6034 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 695D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.135W 6.00mmx3.43mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height Seated (Max)
    0.085 2.16mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.429mm