  • 695D105X9020A4T
695D105X9020A4T
advertisement
Manufacturer No:
695D105X9020A4T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-695D105X9020A4T
Package:
1305 (3413 Metric)
Datasheet:
695D105X9020A4T
Description:
1μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 15Ohm Tape & Reel (TR) 1305 (3413 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
695D105X9020A4T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1305 (3413 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 695D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.134Lx0.050W 3.40mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    1μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.065 1.65mm
  • Length
    3.4036mm
  • Width
    1.27mm