  • 678D278M010DS4D
678D278M010DS4D
advertisement
Manufacturer No:
678D278M010DS4D
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-678D278M010DS4D
Package:
Radial, Can
Datasheet:
678D278M010DS4D
Description:
678D 2700μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
678D278M010DS4D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    678D
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2700μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    1.720 43.70mm