  • 672D107F100DT4D
672D107F100DT4D
advertisement
Manufacturer No:
672D107F100DT4D
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-672D107F100DT4D
Package:
Radial, Can
Datasheet:
672D107F100DT4D
Description:
672D 100μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
672D107F100DT4D
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    672D
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Leakage Current
    3μA
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    1.346 34.20mm
  • Length
    33.5mm