  • 62-10-0808-T500
62-10-0808-T500
advertisement
Manufacturer No:
62-10-0808-T500
Manufacturer:
Parker Chomerics
HK JDW NO:
599-62-10-0808-T500
Package:
Datasheet:
62-10-0808-T500
Description:
CHO-THERM T500 8X8" 0.010"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
62-10-0808-T500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    CHO-THERM® T500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Insulator Pad, Sheet
  • Color
    Green
  • Backing, Carrier
    Fiberglass
  • Outline
    203.20mm x 203.20mm
  • Thermal Conductivity
    2.1W/m-K
  • Thickness
    0.0100 0.254mm