  • 60-11-4511-T441-08
60-11-4511-T441-08
advertisement
Manufacturer No:
60-11-4511-T441-08
Manufacturer:
Parker Chomerics
HK JDW NO:
599-60-11-4511-T441-08
Package:
Description:
CHO-THERM T441 TO-3 0.008"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
60-11-4511-T441-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Shape
    Rhombus
  • Series
    CHO-THERM® T441
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Insulator Pad, Sheet
  • Color
    Pink
  • Usage
    TO-3
  • Shelf Life
    Indefinite
  • Backing, Carrier
    Fiberglass
  • Outline
    40.46mm x 27.94mm
  • Thermal Conductivity
    1.1W/m-K
  • Thickness
    0.0080 0.203mm