  • 44MM-10MM-25-8815
44MM-10MM-25-8815
advertisement
Manufacturer No:
44MM-10MM-25-8815
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-44MM-10MM-25-8815
Package:
Datasheet:
44MM-10MM-25-8815
Description:
THERM PAD 44MMX10MM W/ADH 1=25PK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
44MM-10MM-25-8815
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Color
    White
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Adhesive - Both Sides
  • Storage/Refrigeration Temperature
    72°F 22°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyester
  • Outline
    44.00mm x 10.00mm
  • Thermal Conductivity
    0.6W/m-K
  • Thickness
    0.0148 0.375mm