  • 604D251F100JJ7
604D251F100JJ7
advertisement
Manufacturer No:
604D251F100JJ7
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-604D251F100JJ7
Package:
Axial, Can - 4 Leads
Datasheet:
604D251F100JJ7
Description:
604D 250μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 1.000Diax1.625L 25.40mmx41.28mm -55°C~105°C Polar Axial, Can - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
604D251F100JJ7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    604D
  • Size / Dimension
    1.000Diax1.625L 25.40mmx41.28mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    250μF
  • Polarization
    Polar
  • Length
    41.275mm