  • 600D827G007DL4
600D827G007DL4
advertisement
Manufacturer No:
600D827G007DL4
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-600D827G007DL4
Package:
Axial, Can
Datasheet:
600D827G007DL4
Description:
600D 820μF Capacitor Tray Through Hole 0.375Diax2.187L 9.53mmx55.56mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
600D827G007DL4
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    600D
  • Size / Dimension
    0.375Diax2.187L 9.53mmx55.56mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    7V
  • Capacitance
    820μF
  • Polarity
    Polar
  • Polarization
    Polar
  • Length
    55.5498mm