  • 5ASXBB3D4F40C5N
5ASXBB3D4F40C5N
advertisement
Manufacturer No:
5ASXBB3D4F40C5N
HK JDW NO:
386-5ASXBB3D4F40C5N
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5ASXBB3D4F40C5N
Description:
0°C~85°C TJ 5ASXBB3 System On Chip Arria V SX Series MCU - 208, FPGA - 540 I/O 1.1V
Quantity:
In Stock : 7997
Step5Bar-code shipping tag
5ASXBB3D4F40C5N
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.13V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.07V
  • Number of I/O
    MCU - 208, FPGA - 540
  • Speed
    800MHz
  • Clock Frequency
    622MHz
  • Height Seated (Max)
    2.7mm
  • Length
    40mm
  • Width
    40mm