  • 595D685X0004T2T
595D685X0004T2T
advertisement
Manufacturer No:
595D685X0004T2T
HK JDW NO:
874-595D685X0004T2T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
595D685X0004T2T
Description:
6.8μF ±20% 7.8Ohm 2-Termination POLARIZED 0.0005mA Tape & Reel (TR) 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
595D685X0004T2T
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TANTAMOUNT®, 595D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.087Lx0.043W 2.20mmx1.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Voltage - Rated
    4V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    1.1mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Height
    1.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm
  • Length
    2.2mm