  • 595D107X06R3M2T
595D107X06R3M2T
advertisement
Manufacturer No:
595D107X06R3M2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-595D107X06R3M2T
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
595D107X06R3M2T
Description:
100μF ±20% 400mOhm 2-Termination Polar Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Quantity:
In Stock : 1734
Step5Bar-code shipping tag
595D107X06R3M2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 595D
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.106W 3.60mmx2.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Dissipation Factor
    14 %
  • Manufacturer Size Code
    M
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm