  • 594D156X0050R4T
594D156X0050R4T
advertisement
Manufacturer No:
594D156X0050R4T
HK JDW NO:
874-594D156X0050R4T
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
594D156X0050R4T
Description:
15μF ±20% 350mOhm 2-Termination 0.0075mA Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
594D156X0050R4T
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    350mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0075mA
  • Ripple Current
    850mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6mm